Светлана Каменова също си гарантира отличие от европейското първенство по бокс

светлана каменова също гарантира отличие европейското първенство бокс
от БНТ , Източник: БФ Бокс
18:39, 23.04.2024

Светлана Каменова се класира по безапелационен начин за полуфиналите в категория до 57 кг на европейското първенство по бокс в Белград, Сърбия и така заслужи минимум бронзов медал от шампионата.

Носителката ни на квота за Олимпийските игри в Париж 2024 записа впечатляващ успех над Махсати Хемзайева от Азербайджан, надигравайки я с 5:0 съдийски гласа, за да си осигури Каменова място в следващата фаза на състезанието.

Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков опитната ни боксьорка видимо превъзхождаше своята съперничка, като държеше дистанция и с много точни атаки нанесе решителните си удари по пътя към победата.

Така Светлана Каменова достигна до полуфиналите на първенството на Стария континент, където в петък (25 април) ѝ предстои битка срещу Клаудия Нечита от Румъния.

Влизането на българката сред най-добрите четири при 57-килограмовите донесе на страната ни общо пето отличие от шампионата в Сърбия, като предишните спечелиха Йордан Морехон, Севда Асенова, Златислава Чуканова и Венелина Поптолева.

Последна на ринга в днешния ден от родните боксьорки ще се качи Аслъхан Мехмедова (63 кг), която също ще спори за място на полуфиналите и поне бронзов медал от надпреварата, а нейна съперничка ще бъде румънката Алина Крецу.

Паралелки ще могат да преминават на онлайн обучение при висока заболеваемост от коклюш