Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия

златислава чуканова спечели един медал българия еврошампионата бокс сърбия
от БНТ , Източник: БФ Бокс
17:11, 23.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Златислава Чуканова спечели трети медал за България от европейското първенство по бокс в Белград, след като се класира за полуфиналите в надпреварата в категория до 50 кг при дамите.

С успеха родната състезателка си гарантира поне бронз от шампионата в Сърбия, а за влизане сред най-добрите четири тя успя да се пребори с полякинята Наталия Кучевска, демонстрирайки добра и разнообразна игра.

Под наставленията на треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков Златислава изигра много солиден двубой, в който притискаше съперничката си във всеки удобен момент и диктуваше темпото, за да си гарантира първо отличие от голямо първенство в своята кариера.

Българката се наложи с 5:0 съдийски гласа и така в петък (25 април) Златислава Чуканова ще се качи отново на ринга в спор за място на финала при 50-килограмовите срещу Нина Радованович от Сърбия.

Припомняме ви, че по-рано днес Севда Асенова също достигна до полуфиналите в категория до 48 кг, с което и тя си гарантира минимум бронзов медал от шампионата на Стария континент.