Украинката Анхелина Калинина отсрани поставената под номер 15 чехкиня Петра Квитова

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:36, 18.01.2023 (обновена)
Чете се за: 03:40 мин.
Ига Швьонтек и Камила Осорио откриха програмата на Род Лейвър Арена в третия ден на Australian open. Победител от двубоя между 21-годишните тенисистки е световната номер 1 Швьонтек.

Полякинята се наложи над 84-ата в ранглистата Камила Осорио с 6:2, 6:3 за 1 час и 24 минути.

„Мисля, че беше много по-трудно от това, което казва резултата“, сподели победителката.

И двете тенисистки правят похода си към големия тенис по идентичен начин и по едно и също време, но полякинята успя да се качи на върха на женския тенис, докато Осарио остава в подножието. Година след като Швьонтек печели Уимбълдън за юноши през 2018 г., Осорио печели US Open и се изкачва до номер 1 в световната ранглиста в тази възраст. Колумбийката достигна най-високото си класиране в света номер 33 през април миналата година, когато Швьонтек оглави женската ранглиста.

„Знаех, че Осорио, ще се бори до края и че няма да ми даде нищо безплатно. Много съм щастлива, че бях стабилна в играта си и това е най-важното нещо за мен“, коментира Швьонтек.

Световната номер 1 ще играе в третия кръг срещу победителката от мача между шампионката от US Open 2019 Бианка Андрееску и квалификантката Кристина Букса. Полякинята победи Андрееску в единствената им среща на турнир на WTA на четвъртфиналите в Рим миналата година.

Напред продължава и поставеното под номер 6 Мария Сакари, която победи квалификантката Диана Шнайдер от Русия с 3:6, 7:5, 6:3. Мачът продължи повече от 2:30 часа. Шнайдер, която е под номер 106 в световната ранглиста, спечели първия сет, след като успя да пробие сервиса на гъркинята във втория гейм и поведе с 3:0, а след това запази аванса си. Във втория сет и двете си размениха по няколко пробива, но Сакара все пак успя да направи три, с което спечели със 7:5 и изравни резултата. Тя успя да запази инерцията и в четвъртия сет и измъкна мача.

Успех постигна и третата поставена в турнира - Джесика Пегула от САЩ, която надигра беларуската Аляксандра Саснович със 6:2, 7:6 (6) за малко повече от час и половина. Американката бе убедителна в началото на мача и създаде впечатление, че двубоят ще е много лесен за нея. Вторият сет бе много по-драматичен, като Саснович поведе с 6:5, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, където Пегула се наложи с 7:5.

Украинката Анхелина Калинина успя да отсрани поставената под номер 15 чехкиня Петра Квитова след 7:5, 6:4 след точно два часа игра.

30-годишен е задържан за убийството на възрастен мъж в хасковското село Гарваново