Основният свидетел по разследването срещу кмета на Варна Благомир Коцев – Диан Иванов, премахна от Фейсбук профила си съобщението, че е оттеглил показанията си пред антикорупционната комисия. В сряда той написа на стената си, че е подал заявление в Софийската градска прокуратура. Публикува и снимка на документа с входящия му номер.
В заявлението пише, че показанията му са дадени под натиск от страна на служители на антикорупционната комисия и са неверни. Наш източник потвърди, че в Софийската градска прокуратура има подадено заявление. Три дни по-късно бившият заместник-кмет Диан Иванов изтри поста си във фейсбук.
Диан Иванов е съученик, приятел и и дългогодишен семеен адвокат на Благомир Коцев. Той беше един от заместник-кметовете на Община Варна и сочен за дясна ръка на кмета. В ресора му влизаха ключови дирекции на Община Варна - "Европейски и национални оперативни програми", "Контрол и санкции", "Правно-нормативно обслужване", "Общинска собственост, икономика и стопански дейности", както и Общинското предприятие "Инвестиционна политика".

На 5 май тази година Иванов обяви на брифинг, че напуска поста си по лични съображения и здравословни причини. Тогава Иванов и Коцев си размениха публично благодарности и отрекоха пътищата им да се разделят заради проблеми в работата.
След ареста на кмета на Варна Благомир Коцев на 8 юли, Диан Иванов не отговаря на телефона си и на изпратените му съобщения. В общественото пространство се появи и въпросът къде е Диан Иванов.
Румен Радев: Устройството за заглушаване на GPS сигналите в София е било поставено върху джип
На второ четене в правна комисия: Депутатите обсъдиха промените в Закона за държавния служител
Николай Найденов: Създадохме план, който превръща съдебната реформа в единна национална програма с ясна политическа отговорност
Депутатите от правната комисия гледат на второ четене Закона за държавния служител
Частично бедствено положение в община Струмяни заради падналите проливни дъждове
Дете е причинило големия пожар в Хасковско, който обхвана 14 хиляди декара