Въпреки обилните валежи в Хасковска област, Свиленград остана без вода днес. Причината е авария на хранителен водопровод, съобщиха от ВиК-Хасково.
Няма вода и в кварталите "Гебран" и "Капитан Петко Войвода". Очаква се до 17.00 ч. водоподаването да бъде възстановено.
Наводнени помпени станции заради обилните валежи пресушиха чешмите и в села в Ивайловградско. Няма вода в Меден бук, Мандрица, Долно Луково и Горно Луково. Водата ще бъде пусната при промяната на метеорологичната обстановка и спадане на водите.
На резервно захранване са Тополовград и селата Капитан Петко и Орешник. Помпената станция, която ги снабдява, е спряна заради влошеното качество на водата следствие на обилните валежи.
Автор: Цанка Семерджиева
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)