Екипажът на фрегатата "Верни" от Българския флот беше тестван за коронавирус след близо 20-дневно участие в учение във водите на Черно море. Коробът се завърна у нас и акустира на Морската гара във Врана.
На борда на "Верни" има 135 души. Бойният кораб е посетил две черномоски пристанища. Капитанът увери, че моряците не са слизали на брега и не са кунтактували с чужди хора.
Въпреки това са взети строги превантивни мерки. Добрижаването до кораба е забранено.
Вчера моряците бяха тествани с бързи тестове за COVID-19 и ако сред тях има съмнителни резултати, тестовете ще бъдат повторени с PCR такива. Ще бъдат извършени пълни медицински прегледи на екипажа от лекари на ВМА. След като се установи, че мряците са добре, корабът ще може да отплава и да се прибере в базата в Бургас, а моряците ще останат под карантина.
Капитан I ранг Ваньо Мусински: Още преди заминаването на кораба бяха взети всички мерки за недопускане качването на борда на носител на заразата. Корабът участва също при ограничения за слизането на личния състав за посещаването на пристанища и също бяха взети всички мерки, за да не се допусне заразяване на екипажа. Няма съмнение за болен на борда. Екипажът няма да слиза, никой няма да се качва по време на седенето му тек във Варна.
Румен Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"