Тихомир Иванов не успя да премине квалификациите в скока на височина на световното по лека атлетика в Будапеща

тихомир иванов класира финала скока височина европейското лека атлетика мюнхен
12:46, 20.08.2023
Чете се за: 00:55 мин.

Водещият български състезател в скока на височина Тихомир Иванов не успя да премине квалификациите на Световното първенство по лека атлетика в Будапеща (Унгария).

Той преодоля 2.18 метра в пресявките, после пропусна 2.14 и 2.18, след което направи три фаула на 2.22 метра и приключи участието си на шампионата.

Иванов, който има 2.25 метра през сезона, остана 13-и в група А и 28-и в крайното подреждане на дисциплината.

Нито един от състезателите не постигна квалификационната норма от 2.30, но 13 мъже се класираха за финала с 2.28 метра.

България завърши на 14-о място отборно на 25 метра пистолет за жени на световното по спортна стрелба в Баку