Министърът на отбраната Тодор Тагарев и посланикът на Япония Хисаши Мичигами обсъдиха на среща сътрудничеството в областта на отбраната и приноса на двете страни към глобалната и регионалната сигурност. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
Сред темите на разговор бяха твърдата и дългосрочна подкрепа за Украйна и приносът за следвоенното ѝ възстановяване.
Според двете страни съществуват редица възможности за задълбочаване на традиционно добро сътрудничество. Обсъден е потенциалът за по-интензивен обмен в сферата на военното образование по линия на Висшето военноморско училище, както и в сферата на управлението на кризи и реагиране при бедствия.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си