Направихме огромен компромис, в името на това да се отпуши политическият процес. Томислав Дончев от ГЕРБ-СДС в ефира на "Денят започва с Георги Любенов” относно избора на председател на 51-вото Народно събрание в лицето на Наталия Киселова от "БСП-Обединена левица".
Той отбеляза, че е добре, че Народното събрание има председател, което позволява то да работи.
"Повод за еуфория при нас няма. Смятаме , че е нарушена демократичната традиция, първият, и то със значима разлика, да излъчва председател", каза Дончев.
По думите му, ако останалите формации също правят такива компромиси, сега е щяло да има работещо правителство.
"Технологията на компромиса може да роди съгласие и работеща конструкция, в момента сме в технологията на перманентния политически скандал", посочи Дончев.
Според него изборът не е бил на база персонални качества на кандидатите, а на идеологически механизми и логика.
"Ако се мереха персоналните качества на кандидатите , според мен Рая Назарян беше най-добрият кандидат", заяви той.
Попитан дали Бойко Борисов ще вземе първия мандат, Дончев заяви, че трябва със сигурност да го вземе като председател на най-голямата политическа сила. По думите му обаче е рано да се каже какво може да се случи, тъй като не иска да "взриви" разговори и преговори, които "трябва да има".
Вижте повече във видеото
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъди Илияна Йотова с Илхам Алиев в Баку
Кабинетът с решение на кризата със застраховката "Гражданска отговорност"
Министърът на икономиката Александър Пулев: Състоянието на фиска ни е абсолютно критично
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA