Тори Хъск спечели злато на 100 м бътерфлай на Игрите в Париж

Американката спечели титлата с финален спринт в последните 10 метра.

Тори Хъск
22:35, 28.07.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Американката Тори Хъск изненадващо спечели олимпийската титла в плуването на 100 метра бътерфлай при жените. Хъск спечели титлата с финален спринт в последните 10 метра и в крайна сметка триумфира с време 55.59 секунди.

На второ място остана фаворитката, която е притежателка на световния и на олимпийския рекорди – Третчен Уолш (САЩ). Нейното време е 55.63 секунди или изоставане с 0.04 секунди от победителката.

Третата позиция остана за китайката Юйфей Чжан, чието време е 56.21. Следват Ангелина Кьолер (Германия), която остана на 0.83, и Маргарет Макнийл (Канада), на 0.85 секунди.

Уолш, която беше сериозен фаворит преди началото на старта, поведе от самото начало и на 50-те метра се обърна първа с време 25.40. Второто място беше за китайката, а третото за Хъск, която беше изостанала с 25.61. И макар обръщането на Уолш да беше много добро, тя да излезе последна над водата, в последните 10 метра не успя да удържи атаката на Хъск.

21-годишната шампионка, която е от Калифорния, има златен медал в същата дисциплина от световното първенство през 2022-а година, както и още два със същия цвят на метала от щафетите.

Париж 2024: Програма - 29.07.2024 г.