Тотнъм разгроми Бърнли след обрат, Нотингам Форест се наложи над Челси

19:00, 02.09.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Тотнъм

Тотнъм победи Бърнли с 5:2 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Играчите на Анге Постекоглу изостанаха в резултата, но стигнаха до успеха след обрат.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута. Лайл Фостър отбеляза първото си попадение за клуба в английския елит.

Столичани обаче бързо заиграха офанзивно и се върнаха в мача. Капитанът на тима Хюн-Мин Сон, който оглави атаката, възобнови равенството, след като копна топката покрай Джеймс Трафорд.

"Шпорите" стигнаха до обрат в добавеното време на първото полувреме. Кристиан Ромеро стреля извън наказателното поле в далечния горен ъгъл.

След паузата лондончани продължиха да бележат. Джеймс Мадисън удвои аванса с красив фалцов удар извън наказателното поле, а Хюн-Мин Сон отбеляза два гола в рамките на 4 минути.

Футболистите на Венсан Компани оформиха крайния резултат с гол в добавеното време. Резервата Джош Браунхил стреля в далечния ъгъл по земя за 2:5.

Тотнъм заема 2-ата позиция в класирането с актив от 10 точки, докато Бърнли е последен с три загуби от три мача.

Челси загуби домакинството си на Нотингам Форест с минималното 0:1.

През първото полувреме единственият точен удар бе на сметката на домакините на стадион "Стамфорд Бридж", но до попадение така и не се стигна.

След почивката Антъни Еланга откри резултатът. Шведът засече от движение подаване в наказателното поле на Тайво Авонии.

"Сините" са 11-и с 4 пункта, докато Нотингам Форест е 9-и с 6 точки.