Новоизбраният американски президент Доналд Тръмп заплаши Европейския съюз с мита, ако държавите членки не започнат да купуват американски петрол и газ.
Според Тръмп само така може да се заличи "огромната" разлика в търговията. Според данните на Съединените щати европейският внос значително надвишава американския износ за стария континент.
През ноември председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен вече предложи на Тръмп да се увеличат доставките на втечнен газ, в замяна на руското синьо гориво.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си