След вчерашните си закани Доналд Тръмп подписа указ, с който налага мито от 25% върху целия внос на стомана и алуминий в Съединените щати.
След предупрежденията от редица държави президентът обяви новите правила, които трябва да влязат в сила на 4 март.
Според президента мерките ще засилят местното производство. Австралия и Канада, които са основните доставчици на метали за страната, предупредиха, че мерките ще имат отрицателен ефект за американската икономика.
Сладки изкушения на футболна тематика: Пекарна в САЩ предлага курабии с формата на топки и талисмани
На фона на мирните преговори между САЩ и Иран: Техеран настоява - "няма да се откажем от правото си да обогатяваме уран"
Джей Ди Ванс: Надявам се да постигнем напредък по ядрената тема и по въпроса за прекратяването на огъня в Ливан
Затварянето на Ормузкия проток вдига залозите преди началото на преговорите Иран-САЩ утре
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията