Габриела Стоева и Стефани Стоева започват с мач срещу корейки на силния турнир от сериите "World Tour Super 1000" в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 000 000 щатски долара следващата седмица, съобщават от Българската федерация по бадминтон.
Българките изтеглиха труден жребий и на старта на основната схема на двойки жени ще играят срещу №2 в световната ранглиста и в схемата Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея).
Турнирът в Бирмингам ще се проведе от 16 до 20 март.
По-рано днес двукратните европейски шампионки спечелиха сребърен медал на силния турнир от сериите "World Tour Super 300". Състезателките изразиха радостта си с публикация в социалната мрежа Фейсбук.
"Каква невероятна седмица за нас тук... Невероятни мачове и страхотна игра от наша страна... Благодарим за невероятната подкрепа", написаха те.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите