Повод за гордост - дванайсетокласникът Георги Иванов от Софийската математическа гимназия "Паисий Хилендарски" е приет да продължи образованието си в престижния университет Харвард.
Според анализи тази година бележи най-трудния прием в историята на Харвард, но въпреки това българският ученик е сред малкото одобрени кандидати.
За подготовката да се класираш в един от най-желаните университети на света, мотивацията и съпътстващите трудности - вижте повече в прякото включване на Софи Цветкова.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"