Учителят по история Димитър Гилев е големият победител в предаването на БНТ "Любимците на България". Гласуването за големия финалист продължи до сряда в полунощ на сайта на БНТ, като зрителите можеха да дадат своя вот за фаворита си сред победителите в 12 различни категории - музика, кино и театър, литература, образование и други.
Димитър Гилев е победител в категория "Образование". Той е на 28 години, от четири години е учител по история в Свиленград. За да провокира вниманието на учениците си, често влиза в класната стая, облечен в дрехи от различни епохи и пресъздава сцени от живота на героите ни. Димитър Гилев е и известен блогър, чиито часове по родолюбие са част от програмата на почти всяко неделно училище на българите в чужбина.
"Благодаря за наградата. Никога не съм си и представял, че мога да съм носител на тази престижна награда", каза Димитър Гилев - победител в "Любимците на България".
"Тренд": Всеки трети ще гласува за Радев, пет партии влизат в парламента, още две са с реален шанс
България и Бразилия подписаха меморандум за сътрудничество между националните библиотеки
До края на 2026 г. – всички топломери и водомери за топла вода трябва да са с дистанционно отчитане
Министър Околийски възстановява д-р Благомир Здравков начело на детската болница
Гръдна аневризма е причината за смъртта на 16-годишния младеж, загинал на плувен турнир в Бургас