УЕФА наказа за един мач нападателя на националния отбор на Австрия Марко Арнаутович. Санкцията беше наложена за обидни реплики към играч на Северна Македония.
Заради наказанието футболистът ще пропусне втория двубой на своя тим от груповата фаза на Евро 2020 срещу Нидерландия.
Действията на австриеца са били квалифицирани като „нанесена обида към друг футболист“.
Той се появи от резервната скамейка и вкара при неделния успех, но реагира гневно при отпразнуването на попадението. Наложи се дори Дейвид Алаба да го успокоява.
Малко след мача Марко Арнаутович се извини за расисткия език, който е използвал срещу съперника. Въпреки това наказанието от УЕФА е факт.
Мъж бе осъден за расистки коментари в социалните медии след финала на Евро 2020
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите