С падането на вечерния час животът във Франция започва да се завръща към нормалния си ритъм. След 15 месеца на ограничения, в първия ден на лятото се проведе Празникът на музиката.
Без маски, със скъсена дистанция, парижани отново заживяха в ритъма на музиката.
"Париж се върна към живота. Всички се забавляваме. Има музика, танцуваме, разпускаме", сподели жителка.
За парижани лятното слънцестоене винаги съвпада с Празника на музиката. Традицията е от 1982-а. Падането на ограниченията беше като неочакван подарък за французите. Заради намаляващия брой на новозаразени мерките бяха разхлабени предсрочно. От неделя падна и вечерният час.
"Толкова е хубаво. Попаднах тук случайно. Страхотно е, че има музика и всички се забавляват", каза празнуваща.
Все пак някои ограничения продължават да действат. Забранени са импровизираните концерти. Изпълненията на живо в заведенията са разрешени при намален наполовина капацитет на посетителите.
Маските на закрито продължават да са задължителни. В Париж са мобилизирани 2300 полицаи, които следят за спазване на мерките. Музиката не подмина и Елисейския дворец. Легендарният Жан Мишел Жар изнесе концерт пред президентската резиденция.
Заради политически връзки с Виктор Орбан: Унгария прекратява мандата на президента си
След намесата на България: Руският патриарх и Алекперов отпадат от списъка със санкции
Урсула фон дер Лайен обеща нов законопроект за забрана за социални мрежи за деца тази есен
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Компромиси с безопасността на пътя: Все по-често при камионите се използват гуми регенерати
Руският патриарх и Вагит Алекперов отпадат от списъка със санкции на ЕС