Молебен в памет на двете деца, които починаха в началото на месеца, беше отслужен днес в пловдивското село Белащица. Десетки хора се събраха в храма, за да се помолят заедно със скърбящите родители.
През април две трагедии белязаха селото. След зъболекарска интервенция в частна болница в Пловдив почина 6-годишният Ангел. Детето беше лекувано от проблеми със зъбите под обща анстезия, продължила 4 часа. След излизане от упойката обаче момчето почина, а родителите твърдят, че причината е лекарска грешка.
Другото дете от Белащица, което почина внезапно, е момиченце на 3 месеца. То издъхна в болница в Пловдив след усложнения от пневмония. Ето какво казаха пред БНТ майката на детето.
"В момента чакаме разултати, защото не могат да ни кажат точно какво се е случило. Почина, не знам точно от какво, надявам се да разберем причината. Ще се помоля всички деца Господ да ги пази, защото това да загубиш дете е най-лошото нещо, което може да се случи на един родител", посочи Маргарита Брънзова.
Пещера и Батак се възстановяват след пороя, издирването на 58-годишния мъж продължава
„Остров на хвърчилата“: Света Анастасия посреща любители на пъстрите небесни фигури
Директорът на ЦРУ на тайно посещение в русия: Американски военен самолет кацна на летище "Внуково"
Демерджиев: Заглушителят в „Драгалевци“ е бил под политическа протекция