В Копенхаген полицията и жителите на известния квартал "Кристиания" се обединиха в борбата с търговията на наркотици.
Улица "Пушър", на която търговията с канабис е разрешена още от 70-те години, беше буквално разкопана, за да бъдат прогонени търговците на марихуана. Премахнати бяха и будките за продажба на канабис. Кварталът възниква през 70-те години, когато група хипита се заселват в изоставени казарми.
В "Кристиания" леките наркотици са разрешени. Забранено е обаче носенето на оръжие, както и използването на автомобили. Причината да бъде разкопана улицата е да се спре разрастващата се война между наркодилърите.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите