Нормално протича изборният ден в област Пазарджик. Наложило се е да бъдат направени седем замени на членове, които не са се явили в своите секционни избирателни комисии, съобщиха за БНТ от Районната избирателна комисия.
До момента от РИК Пазарджик има взети две решения за преустановяване на гласуването с машини. Едната секция е в община Ракитово, а другата в община Панагюрище. И на двете места се преминава към гласуване само с хартиени бюлетини.
Избирателната активност е 9,53%. 234 378 са имащите право на глас в област Пазарджик. Разкрити са общо 365 СИК, като най-много – 150 са те в областния център.
В охраната и цялостното обезпечаване на парламентарните избори в областта са ангажирани над 600 служители на ОД на МВР - Пазарджик.
"Климатът - горещата истина": Учени изследват родопския силивряк заради неговата студоустойчивост
Бляскав финал на годината: В Софийската опера започват традиционните новогодишни концерти
Двама души загинаха при тежка катастрофа, Проходът на Републиката е затворен за движение
В болница на хартия, рулетка в реалността: НАП разкри, че хиляди „хоспитализирани“ всъщност са били в игрални зали