Вандалски акт запуши обществените фонтани в центъра на Благоевград.
На видеозапис, разпространен от Общината, се вижда как двама младежи умишлено изсипват препарати за съдове във фонтаните.


Действията им освен, че привличат вниманието към съоръженията пред общината, като образуват пяна, също така и нарушават механизма на работа, който задвижва водата.
От Община Благоевград предупреждават гражданите и гостите на града, че навръх 24 май - Денят на българската писменост, просвета и култура, фонтаните, които бяха отворени едва преди седмици, няма да работят, заради ремонтни дейности.


Видеоматериалите, заснели вандалския акт, са предадени на органите на реда.
Репортер: Али Мисанков
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?