Външният министър Теодора Генчовска няма да бъде част от българската делегация, която се очаква да замине на посещение в Киев. Това съобщи самата тя пред журналисти на форум, посветен на европейската интеграция на Западните Балкани.
Генчовска препрати отговорите на въпроса дали в момента България продава оръжие на Киев към министерствата на отбраната и на икономиката и индустрията.
Преди дни стана ясно, че в украинската столица "Има такъв народ" ще бъде представляван от Станислав Балабанов.
Управляващите ще обсъдят изпращането на военна помощ за Украйна на коалиционен съвет днес. Към момента единствено от БСП остават твърдо против изпращането на оръжие и боеприпаси в Киев.
Пред журналисти министърът на външните работи Теодора Генчовска изрази надежда управляващите да постигнат съгласие по темата.
Премиерът Кирил Петков обяви дарителска кампания в помощ на Украйна
Вчера министър-председателят Кирил Петков обяви дарителска кампания в полза на Украйна, което предизвика разнопосочни реакции.
Георг Георгиев, ГЕРБ: Правителството се сваля само
Дмитро Кулеба благодари на Кирил Петков за инициативата му за събиране на средства за Украйна
България на прага на еврото: Страната е готова за новата валута от 1 януари (ОБЗОР)
Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026
Параметрите на Бюджет 2026: Остри критики от опозицията, синдикатите и работодателите
Десетки тонове месо без документи и с неясен произход са открити при акция на СДВР, НАП и БАБХ