Въпреки загубата Рилски спортист ще играе в групите на ФИБА Къп

Рилски спортист Брендън Рандолф
Снимка: БК Рилски спортист
08:09, 01.10.2022

Рилски спортист се оказа един от трите „щастливи губещи“, що се отнася до класирането за групите на ФИБА Европа Къп.

Самоковци отстъпиха на Апоел Хайфа с 61:66 точки във финалния двубой за влизане в групите на турнира, но все пак заслужиха мястото си в груповата фаза на надпреварата.

Рилски спортист не трябваше да бъде отборът с най-слаби показатели от останалите тимове, играли своите плейофи снощи. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров завършиха турнира в зала "Арена Самоков" с актив +8 след успеха над Уулвс и поражението от Апоел Хайфа.

Един от другите клубове - Лайден финишира участието си в надпреварата с актив -8, което помогна на "Рилецо" да продължи в турнира.

Самоковци отново ще представляват България във втория по сила турнир на Международната централа. Те са в група "Е" заедно с отборите на Орадя, Мехелен и Шоле.

В Деня за размисъл: Инсталират машините за гласуване по секциите