Ватерполистите на Унгария спечелиха световната титла във Фукуока

от Вяра Илиева
14:14, 29.07.2023
Чете се за: 01:40 мин.
ватерполистите унгария спечелиха световната титла фукуока

Унгария спечели световната титла в турнира по водна топка на първенството във Фукуока.

Унгарските ватерполисти спечелиха златните медали след като надиграха тима на Гърция с 14:13.

След много напрегнат финал, завършил 10-10, унгарците се наложиха с 4-3 при изпълнението на дузпи.

Унгария беше по-добрият отбор през първото полувреме, водейки с 5-3 през втората четвърт. Три безответни гола на Гърция обърнаха нещата, като ватерполистите на Тодорис Влахос дори поведоха с 6-5.

Унгария се върна, за да поведе с 8-7 и 10-9, преди Гърция отново да изравни. Южните ни съседи имаха великолепна възможност 17 секунди преди края да спечелят, но защитата на Унгария не се пропука. Така се стигна до изпълнението на дузпи за определяне на световния шампион, където Унгария излезе победител и спечели шампионата за четвърти път в своята история.

Гърция не само участва в първия си финал на световно първенство, но също така и спечели квота за Олимпийските игри в Париж догодина.

Бронзовите медали са за тима на Испания, който надигра Сърбия с 9:6.

Втори медал за България на олимпийския младежки фестивал в Марибор
Нинова: Няма да допуснем промяна в Конституцията, която да смени националния празник