ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Във варненското село Зорница имат вода по 20-30 минути на ден

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:29 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Години наред жителите на варненското село Зорница са на воден режим, особено тежко е това в летните месеци, тъй като не се знае кога през деня въобще ще има вода.

      В Сутрешния блок на БНТ жители на селото разказаха, че проблемът е от десетилетия, последните години се строи усилено, селото расте, но местното ВиК не прави нови сондажи и не сменя тръби.
      Вода има по 20-30 минути на ден.

      Водата стана 3 лв., а хората, които живеем в горната част на селото, плащаме по 3 лв. за въздух.
      Заместник-кметът на Община Аксаково Красимира Дянкова каза, че причините за водния режим са комплексни.

      Водоизточниците, от които се захранва селото, имат ограничен дебит.Факт е и че тръбите на довеждащия водопровод дават много аварии. Изготвен е проект за подмяна на 1,5 км довеждащ водопровод. Избран е и изпълнител. През септември се очаква този проект да бъде реализиран, каза още Дянкова.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?