Световният ден без автомобили беше отбелязан с велопоход в София.
Десетки любители на колелата се събраха тази сутрин на площад пл. "Княз Александър I", откъдето се отправиха към езерото в квартал "Дружба".
В похода се включи и посланикът на Кралство Дания. Събитието е част от Европейската седмица на мобилността.
Въпросът е да се организира свързаност по тези велоинфраструктура и тя да се развива. Фокусът тази година е да осигурим свързаност. Примерът е велоалеята между улица "Раковски" и НДК, обясни Кристиан Кръстев, заместник-кмет по направление "Транспорт и градска мобилност" в Столичната община.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра