Верстапен спечели квалификацията в Монако с феноменална последна обиколка

верстапен спечели квалификацията монако феноменална последна обиколка
19:20, 27.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели квалификацията за Гран при на Монако. Пилотът на Ред Бул записа феноменална последна обиколка - 1:11.365 мин. Втори и трети завършиха Фернандо Алонсо (Астън Мартин) и Шарл Льоклер с Ферари.

Полпозишънът е 23-ти в кариерата на Верстапен. За трети път от началото на сезона той ще стартира пръв. През 2023 г. пилотите на Ред Бул загубиха само една квалификация.

Миналогодишният победител Серхио Перес ще трябва да стартира последен утре, след като се удари в стената на първия завой още в първата фаза на квалификацията и напусна сесията за място. Мексиканецът тотално надцени сцеплението на своя болид в началото на кривата и нямаше никакъв шанс да се опази от тежкия удар в стената.

Топ 10 допълниха Карлос Сайнц, Люис Хамилтън, Пиер Гасли, Джордж Ръсел, Юки Цунода и Ландо Норис.

Състезанието за Гран при на Монако е в неделя от 16 ч.

Александър Везенков: С Олимпиакос трябва да завършим сезона по правилния начин
Владислав Панев: Ако не беше президентът, още тази седмица щяхме да имаме редовно правителство