Верстапен увеличи преднината си пред Хамилтън след триумфа на Гран При на САЩ

верстапен увеличи преднината хамилтън триумфа гран сащ
09:25, 25.10.2021

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен увеличи преднината си пред основния си конкурент за титлата във Формула 1 Люис Хамилтън, след като спечели Гран При на САЩ в Остин, Тексас миналата вечер.

Нидерландецът успя да удържи първото място пред седемкратния световен шампион с малко повече от секунда и вече има аванс от 12 точки на върха на класирането при пилотите.

Верстапен вече има 287,5 точки с 8 победи и 13 подиума през сезона, докато Хамилтън има в актива си 275, 5 точки с 5 успеха и 12 подиума. Далеч на трета позиция е Валтери Ботас (Мерцедес) със 185 точки, а топ 6 допълват Серхио Перес (Ред Бул, 150 точки), Ландо Норис (МакЛарън, 149) и Шарл Льоклер (Ферари, 128).

При конструкторите Мерцедес води с 460,5 точки преди Ред Бул с 437,5 и МакЛарън с 254. Ферари е на четвърта позиция, само на 3,5 точки зад МакЛарън, като борбата за третото място между двата отбора най-вероятно ще продължи до края на сезона.

Календарът във Формула 1 продължава с Гран При на Мексико на 7 ноември, след което предстоят Гран При на Бразилия (14 ноември), Гран При на Катар (21 ноември), Саудитска Арабия (5 декември) и Гран При на Абу Даби (12 декември).