Везенков отново най-резултатен при победа на Олимпиакос

Александър Везенков
19:14, 14.05.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Олимпиакос победи Колосос Родос с 93:74 точки в мач от 26-ия кръг на гръцкия баскетболен елит. Българският национал Александър Везенков бе най-резултатен за победителите с 16 точки, 7 борби и 2 асистенции за 20:01 минути игра.

Възпитаниците на Георгиос Барцокас реализираха двуцифрена преднина още през първата четвърт, когато поведоха с 23:12. До почивката домакините контролираха играта и се оттеглиха с аванс от 18 пункта на полувремето - 43:25.

След паузата гостите реализираха най-резултатната си част, но не успяха да стопят изоставането си, въпреки че отбелязаха 26 точки. "Червено-белите" поведоха с 22 точки при резултат 82:60, преди да оформят крайния резултат и заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен в двубоя бе състезателят на гостите Джордан Флойд с 21 точки. Костас Слукас пък записа дабъл-дабъл след 11 точки и 14 асистенции.

Олимпиакос остава на върха в класирането с актив от 23 победи и 1 загуба. Колосос Родос заема 3-ата позиция в подреждането с 15 успеха и 9 поражения.