Везенков с втори дабъл-дабъл в серията срещу Перистери

Александър Везенков
09:02, 28.05.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Олимпиакос се класира за полуфиналите в гръцкия баскетболен елит. "Червено-белите" затвориха серията срещу Перистери с 2:0 победи, като се наложиха във втория мач с 92:57 точки.

Както и в първата среща, българският национал Александър Везенков отново бе най-резултатен, като записа дабъл-дабъл. Крилото регистрира 15 точки 11 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 25:12 минути игра.

Възпитаниците на Георгиос Барцокас вече имаха двуцифрена преднина при резултат 12:2. Те регистрираха най-резултатната си четвърт в самото начало, като отбелязаха цели 29 точки.

На почивката резултатът бе 51:22 в полза на гостите в зала "Андреас Папандреу". Баскетболистите от Пирея дори водеха с 41 пункта при резултат 77:36, преди крайното 92:57.

На полуфиналите Олимпиакос ще премери сили срещу отбора на Промитеас, който се наложи над АЕК Атина също с 2:0.

Мирослав Иванов, ПП: Коалицията е единна и в трудните моменти се активизира