Вирусна чревна инфекция е най-вероятната причина за състоянието на 13 деца, които бяха приети в болницата в Разлог.
Децата са от София и са били на летен лагер в Банско, но само ден след пристигането си, изпитали неразположение и болки в коремната област.
Децата вече са изписани.
"Състоянието на децата е много добро, тази нощ всички са афибрилни, без загуби, без повръщане, без разстройство деца, което е много хубаво, хубав признак за здрави деца", каза завеждащият "Детско отделение" в МБАЛ - Разлог д-р Соня Лилова.
Проби са взети от всички деца за евентуално хранително натравяне и от храната и персонала на хотела.
Вижте още във видеото.
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Заради забавен ремонт: Жители на бургаския квартал "Сарафово" излязоха на протест
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра