Владимир Илиев завърши сезона с 29-то място, Тингнес Бьо с поредна победа

15:05, 18.03.2023
Чете се за: 01:35 мин.
владимир илиев зае десето спринта европейското биатлон швейцария
Снимка: БОК

Българският биатлонист Владимир Илиев се нареди 29-ти в преследването на 12.5 км в норвежкия зимен център Осло Холменколен, който е домакин на последния кръг през този сезон в Световната купа.

Илиев потегли 34-ти по трасето и въпреки че допусна общо три грешки в стрелбите си прогресира с пет позиции до 29-то място на финала.

За 36-годишният състезател от Троян това бе и последното състезание през този сезон в Световната купа, тъй като той няма да намери място в утрешния масов старт на 15 км, в който участие ще вземат само 30 биатлонисти.

Победител днес пред родна публика пък стана Йоханес Тингнес Бьо, който направи само един пропуск на стрелбището си и финишира с повече от половин минути преднина пред най-близкия си преследвач.

Втори в днешната надпревара завърши французинът Кентен Фийон-Майе, който повали всичките 20 мишени, а последното място на почетната стълбичка грабна норвежецът Стурла Холм Лагрейд.

Говорител на МО на Украйна пред БНТ: Насърчаваме България също да даде своите самолети МиГ-29