От 1 май – неделя, отпадат противоепидемичните мерки за пристигащите в България от други държави, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Здравните власти припомнят, че до 1 май хората, пристигащи на територията на България от други държави, се допускат при представяне на валиден цифров COVID сертификат на Европейския съюз за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен, или аналогичен документ, съдържащ същите данни.
От 1 май без сертификати за COVID ваксиниране и документ за здравен статус ще се влиза и в Гърция.
Отпада изискването за сертификат и тест при влизане в магазини, заведения и стадиони. Задължителни остават маските в затворени обществени места и в транспорта.
Неваксинираните служители ще продължат да си правят по един антигенен тест на седмица, за да могат да работят.
Същото е валидно и за учителите. От 1 май учениците и студентите ще посещават учебните заведения без тестване, но с маска. При подобряване на обстановката е вероятно да отпаднат маските от 1 юни.
Белград между Брюксел и миналото: Сърбия прилича на някоя латиноамериканска диктатура
Сръбските студенти убедително водят пред партията на президента Вучич, сочи проучване
"Супер вторник" за разширяването на ЕС: Украйна, Молдова, Албания и Черна гора с напредък по пътя им към членство
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии