В навечерието на Деня на народните будители творци и личности с принос за развитието на българската култура бяха отличени със "Златен век".
С почетния знак на Министерството на културата в различните му степени бяха удостоени 48 души. Сред тях са писателят Георги Господинов, оперната певица и педагог Райна Кабаиванска, композиторът и диригент акад. Васил Казанджиев, балерината Красимира Колдамова, бившият министър на културата и основател на "Аполония" - проф. Димо Димов, актьорът Самуел Финци.
В своето привествие към отличените, министърът на културата Найден Тодоров подчерта, че Денят на народните будители е празник, посветен на утрешния ден и на всичики талантливи хора, които му придават смисъл.











снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
Трайчо Трайков: Столична община „плаче“ за функционален анализ и пренареждане на процесите
Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 година и е нарушение на регламента