Втора победа за Аржентина на световното първенство по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)

Аржентина победи Гватемала с 3:0 и се изкачи на върха в група А

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:15, 24.05.2023
Чете се за: 02:10 мин.
втора победа аржентина световното първенство футбол младежи години видео

Отборът на Аржентина записа втора победа на световното първенство за младежи до 20 години. В мач от група А домакините на шампионата надиграха Гватемала с 3:0 в мач игран на стадион "Сантяго дел Естеро". В откриващия мач аржентинците победиха Узбекистан с 2:1 и с два успеха оглавиха класирането в групата си.

Нападателят Алехо Велис отбеляза първия гол с глава в 17-ата минута. Гватемала имаше доста възможности да изравни, но вратарят на домакините Федерико Гомес Герт беше непоклатим. Задачата на Гватемала стана много по-трудна, когато Карлос Сантос получи втори жълт картон и и напусна терена в 58-ата минута. 7 минути по-късно резервата Лука Ромеро удвои преднината на домакините. Аржентина също остана с човек по-малко на терена в 82-ата минута, когато и Томас Авилес получи втори жълт картон за умишлена игра с ръка пред наказателното поле. Звездата на домакините Максимо Пероне оформи класическия резултат в добавеното време.

В друг мач от група А, Узбекистан и Нова Зеландия завършиха 2:2.

Аржентина се изправя срещу Нова Зеландия на 26 май от 18:00 ч. местно време, а Гватемала ще спори с Узбекистан.

Най-интересните срещи от световното първенство за младежи може да гледате в ефира на БНТ 3!