Втори сребърен медал за Ева Брезалиева на СК по художествена гимнастика в Клуж

втори сребърен медал ева брезалиева художествена гимнастика клуж
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
17:01, 16.07.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Ева Брезалиева спечели втори сребърен медал във финалите на уредите на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика м Клуж - Напока (Румъния).

След второто място във финала с обръч възпитаничката Бранимира Маркова се окичи със сребро и в този с лента. Българката показа силна и уверена игра и с оценка 30.500 точки (Трудност 14.700; Aртистичност 7.950; Изпълнение 7.850) стана първа подгласничка на шампионката Дария Варфоломеев. Представителката на Германия взе златото с резултат от 31.350 точки, а бронзът отиде при бразилката Барбара Домингос с 30.250 точки.

Другата ни представителка Боряна Калейн допусна грешка при изпълнението си и остана на крачка от почетната стълбичка, на четвърта позиция с оценка от 30.200 точки (Трудност 14.600; Aртистичност 8.050; Изпълнение 7.600)