30 л/кв. м са паднали за 10 минути в село Кобиляк
Второ наводнение в Северозапада само в рамките на две седмици.
Монтанските села Лехчево и Кобиляк отново пострадаха от водната стихия.
Около 30 л/кв. м са паднали за 10 минути в село Кобиляк. Наводнени с много щети са около 10 - 15 къщи.
"Земята вече не може да поема, водата върви отгоре като по цимент и при първото първото наводнение изкъртих прозорците на мазето да може да ветрее. Стаите, приземният етаж от първото наводнение почти 90% мебели съм изхвърлил. Ако е над 30 - 40 литра при тази влага на земята, ще е тотално наводнение. Общината и кметството не могат да се справят, трябва и държавата да се впрегне".
"Каналът е проблем за селото, напълнил се е с наноси, хората са в стрес и паника, слага се барикада от пясък", допълни кметът на село Кобиляк Валентин Петков.
Вижте още в прякото включване на Мирослава Георгиева.

Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?