Яник Синер - Алекс Де Минор е финалът на турнира по тенис в Ротердам

Италианецът победи Талон Грийкспор с 6:2, 6:4 в другия полуфинал днес

водачът схемата яник синер стартира победа ротердам
23:29, 17.02.2024

Поставеният под номер 1 в схемата Яник Синер (Италия) се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от 2.29 милиона евро.

Финалистът от миналия сезон победи представителя на домакините Талон Грийкспор с 6:2, 6:4 за 82 минути и за втора поредна година стигна до мача за титлата.

"На тренировката днес се опитахме да поддържам доста висок интензитет, опитвайки се да усетя корта и да влеза малко в ритъм. Знаех, че трябва да вдигна нивото, което направих, и се радвам, че мога да играя още веднъж на финала в Ротердам", каза италианецът след успеха.

Синер записа 14 поредна победа и ще играе на 16-ия си финал на АТП, където негов съперник ще бъде петият поставен Алекс Де Минор (Австралия), който по-рано днес се наложи над българина Григор Димитров с 6:4, 6:3. 22-годишният италианец, който вдигна първия си трофей от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия миналия месец, не е губил от поражението си от Новак Джокович в мача за титлата на Финалния турнир на АТП в края на 2023 година.

България е на 11-о място по медали преди последния ден на европейското първенство по борба в Букурещ
Никол Тодорова спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика в Будапеща