17:44, 11.02.2023
Чете се за: 01:57 мин.
владимир илиев зае десето спринта европейското биатлон швейцария
Снимка: БОК

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо за трети път стана световен шампион в спринта на 10 км, след като спечели златния медал в дисциплината по време на Световното първенство по биатлон в Оберхоф, Германия.

По този начин 29-годишният биатлонист, който е и олимпийски шампион в дисциплината, повтори успехите си от шампионата на планетата в Контиолахти през 2015 година и Йостерсунд през 2019 година.

Днес Йоханес Тингнес Бьо допусна една грешка в стрелбата си, но въпреки това пресече финала с близо 15 секунди аванс пред своя по-голям брат Тарей, който пък свали и десетте мишени.

Норвежкият триумф бе допълнен от Стурла Холм Лагрейд, който с един пропуск грабна бронзовото отличие и Йоханес Дале, който с 9 от 10 се нареди четвърти в крайното подреждане.

Най-добре от българите в днешния спринт пък се представи Владимир Илиев, който с две грешки финишира на 20-та позиция на изоставане от 1:50 минути от победителя и утре ще го видим и в преследването на 12.5 км, за което по право се класират най-добрите 60 от спринта.

В същото време Антон Синапов допусна цели три грешки в стрелбата си от прави и остана едва 79-ти. Третият ни представител в стартовия списък Благой Тодев пък изобщо не потегли по трасето.