Йосиф Миладинов остана извън финала на 50 метра бътерфлай на световното първенство

14:48, 23.07.2023
Чете се за: 01:35 мин.
йосиф миладинов мисля момента нужда някаква промяна
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

Българинът Йосиф Миладинов не успя да влезе във финала и остана на 16-а позиция в дисциплината 50 метра бътерфлай на световното първенство по водни спортове, което се провежда във Фукуока, Япония.

Рано тази сутрин наше време финалистът ни на 100 метра делфин от Игрите в Токио 2020 преодоля сериите с най-добро лично постижение през годината - 23.36 секунди, но за съжаление, при второто си плуване Йосиф остана под този резултат.

В първия полуфинал бившият европейски шампион за младежи в дисциплината финишира 8-и, спирайки хронометрите на 23.40 секунди.

Това сложи и точка на българското участие в откриващия ден от плувната надпреварата във Фукуока, тъй като другият ни представител днес Любомир Епитропов остана извън полуфиналите на 100 метра бруст.

На 50 метра бътерфлай пък с най-добър резултат във финала ще влезе французина Максим Гросе, който в полуфиналите серии записа 22.72 секунди.

Какво да очакваме от плувния турнир на световното първенство по водни спортове във Фукуока?
ГЕРБ-СДС: Промените в Конституцията трябва да са одобрени от нас, ПП-ДБ и ДПС