Юбилеен гол донесе победата на Реал Мадрид над Интер

карло анчелоти любопитен коментар килиан мбапе реал мадрид
23:51, 07.12.2021
Чете се за: 02:27 мин.

Реал Мадрид победи Интер с 2:0 в мач от 6-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Тони Крос откри резултата с гол № 1000 за "белия балет" в най-престижния европейски клубен турнир. Резервата Марко Асенсио оформи крайния резултат. Николо Барела бе изгонен с директен червен картон след малко над час игра.

Срещата започна по-силно за домакините, които стигнаха до попадение в 17-ата минута. Тони Крос отправи удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния десен ъгъл на противниковата врата. Германецът бележи в два поредни мача в Шампионска лига за първи път в кариерата си, след като бе точен и при победата над Шериф Тираспол с 3:0.

В последната минута от първата част изстрел на Родриго докосна дясната греда.

След почивката задачата пред "нерадзурите" да се върнат обратно в мача се усложни, след като Николо Барела получи директен червен картон за удар в крака Едер Милитао. Италианецът изпусна нервите си и позволи да удари с юмрук своя опонент.

Футболистите на Карло Анчелоти се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до втори гол, който подпечата успеха им. Марко Асенсио оформи крайния резултат с диагонален удар в горния ляв ъгъл - 2:0.

Другият мач от групата между Шахтьор Донецк и Шериф Тираспол завърши при резултат 1:1.

След победата "кралете" си осигуриха лидерската позиция в група "D" с актив от 15 точки. Интер се задоволи със второто място, след като събра 10 пункта.

Ливърпул остана безгрешен в Шампионска лига след успех над Милан
Голяма драма в Португалия класира Атлетико (Мадрид) на 1/8-финалите в Шампионската лига