Юлия Иванова: Играта на сервис ни помогна да победим Левски

Юлия Иванова-Минчева
Снимка: БНТ
18:19, 11.02.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Треньорът на ЦСКА Юлия Иванова-Минчева говори пред камерата на БНТ броени минути след победата на тима й над Левски с 3:2 гейма в двубой от деветия кръг на женската Волейболна лига на България.

"Това, което ни помогна да победим днес е играта ни на сервис и малкото допуснати грешки там. В други игрови ситуации не ни вървеше, но това е на принципа на одеялото: на едно място завиваш, на друго - отвиваш. В нашия случай днес бяхме много слаби на блок и защита по диагонала. Момичетата бяха и притеснени днес, видях това, но все пак имаше битка от страна и на двете страни", заяви Иванова-Минчева.

Две от героините в мача - Емилета Рачева и Кая Николова също споделиха радостта си от успеха на "червените" във Вечното дерби.

"Труден мач за ЦСКА както винаги. Сладко е да победиш вечния съперник. Радвам се, че успяхме да удържим и да спечелим мача след тайбрейк за втори път срещу този съперник. Имаше леко отпускане, защото поведохме много бързо", сподели Рачева.

Николова смята, че феновете, които присъстваха на срещата, са оказали някакво влияние върху играта на ЦСКА.

"Играхме доста сплотено, което ни помогна да победим. Естествено, че имахме грешки, но предполагам, че беше заради многото публика. Това все пак е стрес до някаква степен. Много се радвам за отбора и като цяло за мача", заяви тя.

Официалната музикална тема на Игрите ще бъде представена за първи път тази вечер в Марсилия
15:24, 08.05.2024
Първа лига остава с 16 отбора, петият в крайното класиране ще играе бараж за участие в евротурнирите
15:06, 08.05.2024 (обновена)
Чете се за: 07:10 мин.
Японецът Йошихито Нишиока е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Рим
14:59, 08.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Олимпийският огън пристигна във Франция с кораба "Белем"
14:23, 08.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Пьотр Нестеров победи сънародника си Самуил Конов за място във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Букурещ
14:20, 08.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Анди Мъри се завръща на корта в Женева през следващата седмица
14:17, 08.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Гледайте Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България" от 20:00 ч. по БНТ 3
14:15, 08.05.2024
Министър Глушков се срещна с представители на Европейската конфедерация по спортна стрелба
14:12, 08.05.2024
Теодор Асенов и Даниел Караколев не намериха място във финала на олимпийската квалификация по кану-каяк в Сегед
13:49, 08.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Волейболните националки ще играят пред публика в последната си контрола преди старта на Лигата на нациите
13:39, 08.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Франческо Кадеду: Да бъда част от щаба на мъжкия национален отбор е огромен скок в моята кариера
13:08, 08.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.