Юношите U18 срещу Швейцария на четвъртфиналите на еврошампионата в Скопие

Ако се класират напред, баскетболистите на Стойо Чолаков ще играят със Северна Македония или Португалия

Снимка: FIBA
08:31, 01.08.2024

Българският национален отбор за юноши до 18-годишна възраст научи своя съперник за четвъртфиналите на европейското първенство в Скопие, Дивизия Б. Баскетболистите на Стойо Чолаков ще срещнат Швейцария в следващия етап. Това стана ясно след края на груповата фаза на шампионата на Стария континент.

Българите стигнаха до Топ 8, след като финишираха на второ място в група А с три победи и една загуба. От своя страна швейцарците спечелиха група Б, завършвайки с четири успеха и едно поражение. Мачът между младите „лъвове“ и „кръстоносците“ ще бъде изигран утре (петък) и ще стартира 19:30 часа българско време в зала „Борис Трайковски“.

Ако българският тим преодолее четвъртфиналите, в следващия етап ще има за съперник победителя от двойката между домакините от Северна Македония и Португалия.