Ювентус наказа грешките на Фиорентина и ще спори с Интер за Купата на Италия

ювентус наказа грешките фиорентина спори интер купата италия
00:01, 21.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Ювентус победи като домакин Фиорентина с 2:0 в мач реванш от полуфиналите в турнира за Купата на Италия.

Първата среща във Флоренция завърши с победа от 1:0 за "бианконерите" и с общ резултат 3:0 съставът на Масимилиано Алегри се класира за финала на надпреварата, където ще се изправи срещу Интер.

"Старата госпожа" откри резултата на "Ювентус Стейдиъм" в 32-ата минута, когато Алваро Мората центрира в наказателното поле на "виолетовите" отляво, а вратарят Бартломей Драговски увисна. Това наложи Кристиано Бираги да избие с глава, но кълбото достигна до Федерико Бернардески, който овладя с гърди и стреля от воле, а топката влетя неспасяемо в горния десен ъгъл.

В 70-ата минута голмайсторът Бернардески центрира по диагонал в пеналтерията на гостите, където Рабио овладя и с премерен изстрел по земя се разписа в долния ляв ъгъл на Драговски. Попадението бе отменено от ВАР заради засада на играча на Ювентус при извеждащия пас на Бернардески.

Ювентус сложи точка на спора в добавеното време на срещата, когато Хуан Куадрадо проби отдясно в наказателното поле и успоредно подаване от аутлинията намери Данило, който се разписа в долния ляв ъгъл за крайното 2:0.