Ювентус отстрани Нант след хеттрик на Анхел Ди Мария

22:29, 23.02.2023
Лига Европа
ювентус победи домакин специя петко христов

Ювентус победи Нант с 3:0 в 1/16-финалния реванш от Лига Европа. Бианконерите продължават към 1/8-финалите на надпреварата с общ резултат 4:1, след като първата среща между двата тима завърши при резултат 1:1.

Анхел Ди Мария откри резултата в 5-ата минута с изстрел с левия крак.

Домакините останаха с човек по-малко на терена в 18-ата минута. Никола Паола спря с ръка сигурен гол на Анхел Ди Мария и бе изгонен с директен червен картон. Възпитаниците на Масимилиано Алегри получиха дузпа, а аржентинецът удвои головата си сметка в срещата с точно изпълнение.

Филип Костич пропусна да се разпише в добавеното време на първата част, след като стреля в дясната греда.

След почивката Анхел Ди Мария се разписа и с глава, за да оформи крайния резултат.