Строгите мерки срещу COVID-19 провокираха предприемчиви ресторантьори и хотелиери в Белгия да търсят начини да спасят Деня на влюбените. Независимо от пандемията и тази година подготовката за Свети Валентин е в ход. В Брюксел хотел превръща стаите си в миниатюрни ресторанти за двама.
Заменяне на леглата от хотелските стаи с маси. И романтичните вечери могат да бъдат спасени. Поне такава е успешната формула на хотел в Брюксел. Целта е да не се използва румсървис, а да бъде пресъздадена атмосферата от ресторантите. Усещане, което белгийците не са изпитвали от ноември, когато затвориха заведенията.
"Това е невероятна възможност. От месеци сме затворени вкъщи. Идеята е страхотна", споделя гражданка.
Хотелът е превърнал 60 от стаите си в ресторанти за двама.
"Нямаме приходи, не получаваме помощ от правителството. Щастлив съм, че можем да направим нещо за себе си и за хората", обясни готвачът Хао Силва.
Примерът се оказа заразителен. Още хотели в Белгия решиха да трансформират стаите си в ресторанти за двама. След Деня на влюбените офертата ще се предлага през уикендите.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра