ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Задържаният за убийството на дете на пешеходна пътека в София е бил с над 2 промила алкохол в кръвта

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
5673
Чете се за: 01:42 мин.
У нас
Снимка: Татяна Йорданова
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Пиян шофьор блъсна и уби дете на пешеходна пътека в центъра на София.

Малко след 21:00 часа момче пресичало пешеходната пътека на кръстовището на улиците "Генерал Гурко" и "Цар Иван Шишман", когато било пометено от бързо преминаваща кола.

Вижте и още във включването на Цветелина Катанска.

По предварителни данни на разследващите автомобилът се е движил с около 70 км./ч. когато е блъснал детето на пешеходната пътека, като има данни, че е ускорявал преди удара.

Задържан за престъплението е 37-годишният Петър Тодоров, който на метри от сградата на МВР е бил зад волана с 2.08 промила алкохол в кръвта, научи "По света и у нас". В колата с него са се возили жена и дете.

Задържаният има пет предишни нарушения. За първи път акт му е съставен през 2005 година. За другите 4 нарушения е санкциониран с фиш. Само едно е за превишена скорост.

Очаква се по-късно днес дежурен прокурор от Софийска градска прокуратура да повдигне обвинение на Тодоров, като го задържи за срок до 72 часа. От държавното обвинение съобщиха, че ще искат постоянен арест на шофьора убиец.

По темата работят: Татяна Йорданова, Иво Никодимов, Цветелина Катанска

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image