Затоплянето на отношенията между изпълнителната власт и президентството зависи от това кога министър-предсдеателят се еманципира от своите ментори в записа. Така президентът Румен Радев отговори на журналистически въпрос в Димитровград.
Денков към президента: Не е вярно, че държавата се управлява от задкулисието
Радев присъства на тържеството по случай 76 години от създаването на Димитровград, който е и негов роден град. В словото си той призова димитровградчани да спазват празниците.
"Днес отново търсим пътя между съзиданието и отрицанието. Зачеркват се традиции, утвърждавани с поколения. Затова всички ние, особено димитровградчани, сме длъжни да припомняме за самоотвержения пример на онези, които с доброволен труд съградиха този град и цяла България", заяви президентът.
Управляващите отричат участие на Алексей Петров в "сглобката", той осигурявал логистиката
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube