МБАЛ Благоевград започва поетапно закриване на COVID отделения заради спада на хоспитализираните пациенти с коронавирус.
Отделенията в държавната болница бяха трансформирани в ковидни, с изключение на АГО и детско, които останаха незасегнати от заразата.
"Натискът върху здравните заведения в областта значително намаля през последните седмици и това доведе до отваряне на някои от отделенията в Многопрофилната болница", каза шефът на МБАЛ Благоевград д-р Огнян Митев.
Болницата ще се съсредоточи предимно към отделението по хирургия, за да може да се завърне към операциите. От лечебното заведение казаха още, че са готови във всеки един момент отново да разкрият отделния за хора с коронавирус.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра